Otevřená okna

školení 2018

Dlouhodobá spolupráce s jindřichohradeckou neziskovou organizací Otevřená okna, z.ú. začala poptávkou na tvorbu webových stránek. Grafický návrh vytvořili v Kreativní agentuře K52, já jsem kódoval. Rozhodli jsme se pokračovat komplexnějším zadáním, vytvořením informačního systému organizace a vzděláváním zaměstnanců. Během dvou školení jsem se zaměstnanci prošel nástroje G Suite pro neziskové organizace a seznámil je se základy i pokročilými funkcemi. Na základě mapování organizace se snad i podařilo nastavit základní informační architekturu shromážďovaných dat.

Jelikož se školení zaměstnancům v Otevřených oknech líbilo, otevřeli jsme diskuzi o možnostech dalšího vzdělávání. Proběhly ještě dvě školení jejich dvorního grafika Martina Stiltenna na základy Adobe grafických a animačních programů.

Vzhledem k pestrému množství kanálů a materiálů, kterými Otevřená okna, z.ú. komunikují, vznikla postupně potřeba sjednotit komunikaci jak dovnitř, tak navenek organizace. Na základě mapování jsem vytvořil brožuru, která shrnuje hodnoty a vizi organizace. Na několika ukázkách jsem vysvětlil doporučenou aplikaci loga a sjednotil používání písem a barev.

http://otevrenaokna.cz/