Denní zprávy

design mobilní aplikace 2017

Otevřené zadání “Jak zvýšit zájem mladé generace o Českou televizi”, které jsme dostali jako ateliérový úkol, vyžadovalo hodně hledání. Bylo potřeba nejprve studovat jak mladá generace přistupuje k informacím a zábavě. Kde nejčastěji konzumuje zpravodajství a kolik času se zvládne koncentrovat.

Současný přístup České televize jsem začal sepisovat do myšlenkové mapy a postupně jí doplňoval o neotřelá řešení u nás i ve světě. Postupně jsem se zaměřil pouze na zpravodajství a způsoby distribuce obsahu přizpůsobené době chytrých telefonů a internetu.

 

Pro potřeby nové doby, kdy konzumujeme obsah často na cestách nebo v několika volných minutách času, jsem vytvořil koncept mobilní aplikace, která umožnuje distribuci multimediálního obsahu na denní bázi a slouží jako moderní alternativa současným hlavním večerním zprávám na ČT.

Uživateli se dle zvolených preferencí stahuje do mobilního telefonu hlavní přehled dne ve formě otitulkovaného videa s možností rozkliknout podrobnější textové informace a odkazy na relevantní články.