Milan Švehla - webová aplikace Studentská unie UTB Zlín

Studentská unie UTB

webdesign+kódování 2018

Členem Studentské unie Univerzity Tomáše Bati jsem se stal během prvního roku na univerzitě. Pomocí při organizování několika kulturních akcí jsem se hodně naučil, postupně jsem tvořil webové microsites pro většinu pořádaných akcí. Tvorbu webové prezentace Studentské unie jsem si vybral jako téma bakalářské práce.

Za cíl jsem si dal zobrazit Studentskou unii jako kreativní, úspěšnou a trochu šílenou neziskovku, která pořádá výtečné kulturní akce pro studenty. Web má obecnou informační část prezentující hodnoty, stanovy, dlouhodobé projekty, historii a současné vedení a stav organizace. Druhá, obsahově rozsáhlejší část, rozděluje pořádané akce podle roků. Chtěl jsem, aby již při výpisu akcí měl vizuální styl každé akce hlavní slovo. Stránku vyplňují claimy a legendární vizuály akcí, na které přišly tisíce studentů. 

Po otevření detailu akce by pak návštěvník neměl poznat, že je na webu Studentské unie, ale měl by získat dojem, že je na microsite věnované kulturní akci. Hlavní navigace webu ustupuje do pozadí, celý layout lze přizpůsobit vizuálu akce. Správce obsahu může bez znalosti kódování vytvořit prakticky libovolné rozvržení prvků a upustit uzdu kreativitě. Chtěl jsem tak usnadnit propagaci akcí a pomoci k tomu, aby si akce Studentské unie mohlo užít ještě více návštěvníků.